A-tým > Rozhovory

Nový asistent u Válečníků

12.08.2020 09:27BK | Tisk | Přejít zpět

Asistentskou pozici u trenéra Tomáše Grepla obsazuje brzy dvacetiletý děčínský odchovanec Matěj Anderle. Jedna z nejvýraznějších postav mileniánské generace z mládežnické líhně, která nakukovala i do kádru A-týmu, se k Válečníkům připojil v nové roli. I přes svůj věk má Matěj poměrně dost trenérských zkušeností s mládeží, ale také organizační činnosti kolem basketbalu. Jeho chuť čerpat nové informace a znalosti se projevuje i jeho časem stráveným kolem basketbalu a v hale. I když jeho časová dotace basketbalu ještě vzroste, bude také vysokoškolským studentem a bude se vzdělávat i pedagogicky. 

Sportovní manažer Jakub Důra k mladíkovi uvedl: "Matěje čeká první ročník VŠ, i proto bude vše nové a náročné. Má ale chuť, a to je to nejdůležitější. Může se od trenéra učit, čerpat znalosti, což pro něj bude velký skok. Zatím jsme dohodnutí na rok, ale spolupráci můžeme přizpůsobit podle jeho studijních povinností. Asistent trenéra je v profi sportu standard, Tomáš Grepl o posilu realizačního týmu stál hodně a je jasné, že v naší složité situaci jsme nemohli hledat zkušeného profesionála na plný úvazek. Jsme moc rádi, že dlouhodobá práce s mládeží už nese plody i v tomto směru a že se najdou lidi ochotní dělat basket srdcem, i když za to mají hlavně nabyté zkušenosti."

"Už po prvních několika dnech jsem věděl, že Matějova pomoc je pro mne velmi cenná. Jeho chuť pracovat i bez výrazné finanční odměny není v dnešní době samozřejmostí. Jsem rád, že se nám povedlo najít pro tuto roli Děčíňáka.", řekl ke svému novému kolegovi hlavní trenér Tomáš Grepl.

 

Mohl by ses představit, říct něco o své dosavadní basketbalové kariéře? 

Pocházím z Děčína a s basketbalem jsem začal již na prvním stupni základní školy. Prošel jsem minižákovskými kategoriemi a postupem času začal střídavě startovat v Ústí nad Labem, a později v extraligových Litoměřicích, kde jsem skončil nedávno v juniorech. V roce 2016 jsem měl možnost jako hráč trénovat s děčínským A-týmem mužů. V té době mě postihlo nepříjemné zranění kolene, které mě odstavilo na delší dobu. Tam jsem začal s pozicí trenéra u mládeže a během této doby vystřídal několik týmu od minižáků až po juniory a regionální tým mužů.  

Jak moc Tě překvapila nabídka na pozici asistenta trenéra Grepla? A co tato nová role pro Tebe znamená ?  

Když za mnou Tomáš Grepl přišel poprvé a položil mi otázku, zda-li mu chci dělat asistenta trenéra, vyděsil jsem se a myslel, že si dělá legraci. Později se zeptal ještě několikrát, zdůraznil, že to myslí vážně a já začal o této pozici silně uvažovat.

Je to pro mě něco úplně nového a těžšího, ale zároveň lepšího a na nejvyšší úrovni. Hráčšká kariéra bohužel nevyšla, může vyjít trenérská a tato spolupráce mě může posunout jako trenéra i člověka.

Úspěšně si odmaturoval na SPŠ strojní. Jakou školu a jaký obor budeš studovat dál. A jak hodláš všechny povinnosti skloubit?

Byl jsem přijat na UJEP v Ústí nad Labem, konkrétně na pedagogickou fakultu obor tělesná výchova a společenské vědy. S vedením klubu jsem domluven na vstřícnosti ke studijním povinnostem, chci zvládat školu a být maximálně s A-týmem. Nebude to nic jednoduchého, budu dost časově vytížený.

Je Ti 19 let, čili jsi o dost mladší než zkušenější hráči, a zároveň stejně starý jako mladší hráči. Jak Tě přijal tým?  

Věkového deficitu jsem se dost bál. Díky tomu, že se všemi hráči se znám a s většinou hráčů jsem už hrál, mám jistou výhodu, ale musím pracovat na 100% a vytvořit si v týmu pozici.

Co se od Tebe očekává, máš už danou pracovní náplň?

Mými hlavními úkoly bude aktivace, rozcvičení a příprava hráčů před tréninky a zápasy, dál pak přítomnost na zápasech a trénincích s výpomocí hlavnímu trenérovi, jenž mě už teď povzbuzuje k větší aktivitě, a pak také videorozbory utkání a scouting soupeřů. Vše je ještě hodně čerstvé a bude se to určitě vyvíjet.

 

4131x  | BK | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit