Novinky

Alpe Adria Cup 2020/21

05.06.2020 15:10BK | Tisk | Přejít zpět
Alpe Adria Cup 2020/21


Vedení soutěže

Po založení a pětiletém vedení soutěže se Gerald Martens přesouvá z pozice hlavy soutěže na post čestného předsedy. Během minulého roku se stal předsedou rakouské basketbalové federace a nadále bude jako silná osobnost ve spojení s novým vedením soutěže. Hlavním motorem soutěže byl dosud Johannes Wiesmann, který se stal novým ředitelem soutěže. Rovněž pracuje pro rakouskou federaci a je spojený s mnoha úspěšnými projekty, v tuto chvíli tedy bude hlavní výkonnou hlavou AAC. Dva další členové vedení soutěže, kteří mají přinést novou energii a blízké napojení na další země, jsou Marek Imre ze slovenských Levic a Jakub Důra z Děčína. Oba už v současnosti připravují několik bodů na posunutí Alpe Adria Cupu, a to především na základě zkušeností získaných z působení obou klubů v soutěži.   

Finále 2020

Do finále 2020 postoupily dva české týmy, které plánují dohrání letošního ročníku v září 2020. BK ARMEX Děčín působící v AAC již od roku 2016, postoupil přes rakouský top tým Gmunden a poprvé dosáhl na poslední boje. Druhým českým finalistou je BK JIP Pardubice, jenž svou premiérovou účast dovedl až k závěrečné bráně, když postoupil přes dalšího rakouského zástupce BC Hallmann Vienna.

Termíny finálových utkání jsou zatím stále v jednání také v závislosti na začátek Kooperativa NBL. 

Změny pro nadcházející sezónu 2020/21

Pro další ročník soutěže je stěžejní informace o jejím pokračování. Ve hře jsou zajímavé klubové organizace z účastnických zemí, které stojí o mezinárodní utkání, jež jsou dostupnější než oficiální soutěže FIBA. S růstem soutěže v uplynulých letech došlo k rozšíření AAC do sedmi zemí (Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Česká republika, Maďarsko a Polsko), ale počet zapojených zemí v nové sezóně je ještě otevřený.  

Formát soutěže má zůstat zachovaný pro 16 celků ve 4 skupinách a následné play-off pro první dva z každé skupiny. Účastníci budou vybíráni podle kvalitativních parametrů, ale také s ohledem na zkušenosti v AAC. Kromě tradičních celků probíhají jednání s týmy bez dosavadní stopy v soutěži, ale Alpe Adria Cup plánuje novinek mnohem víc.

Další aktuálně projednávanou oblastí je portfólio partnerů, kdy je ve hře titulární partner, ale také další partneři. Nové vedení má za cíl pozvednout soutěž také jako marketingový produkt s dosahem do sedmi zemí středoevropského regionu. Poprvé v historii se bude v soutěži hrát o prize money, tedy finanční odměnu, a to nejen pro vítězný tým, ale také pro poraženého finalistu a oba semifinalisty (o 3.místo se nehraje). Novou trofej pak pozvedne nad hlavu při oslavě celkového triumfu.

Komentáře:

Nový výkonný ředitel soutěže Johannes Wiesmann říká: „Současná situace je velmi těžká pro každého z nás. Mezinárodní sport je fatálně zasažen pandemií COVID-19. O to jsem šťastnější, že i přes okolnosti se jeví nejen pokračování, ale dokonce rozvoj Alpe Adria Cupu v blízké budoucnosti. Věřím, že tuto soutěž s unikátním duchem můžeme posunout už v příštím ročníku.“

Jakub Důra, jeden ze dvou nových členů vedení dodává: „Jsme velmi rádi, že se povedlo české týmy zapojit do této zajímavé soutěže, což vedlo k loňské rekordní účasti pěti celků z Kooperativa NBL. Je potěšující, že zástupci Pardubic kývli na návrh Děčína a vedení soutěže k dohrání Finále 2020 v září. Mezinárodní konfrontace je vždy přínosná, ať už jiným prostředím, přivedením neokoukaných soupeřů, odlišným pojetím hry, větším počtem šancí pro mladší hráče, ale i vyplněním ligových mezer. Soutěž je atraktivní i marketingově, kde vidíme prostor k dalšímu rozvoji mezinárodní spolupráce. Navíc předběžní zájemci z okolních zemí vypadají zatím nejatraktivněji za celou historii soutěže.“

 

Fotografie

1162x  | BK | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit